Згідно з останньою статистикою, в Україні 96% дітей є активними користувачами інтернету. Це відкриває для них нові можливості, але так само створює потенційні ризики, такі як кібергрумінг, сексторшен, кібербулінг, онлайн-шахрайство тощо.
Згідно з останньою статистикою, в Україні 96% дітей є активними користувачами інтернету. Це відкриває для них нові можливості, але так само створює потенційні ризики, такі як кібергрумінг, сексторшен, кібербулінг, онлайн-шахрайство тощо. Громадська організація #stop_sexтинг продовжує активно працювати над створенням матеріалів для захисту дітей онлайн та хоче поділитися останніми розробками на цю тему.
Нові посібники про батьківські контролі та онлайн-ігри
- Іноді найпростіше рішення - дати дитині гаджет. Тоді батьки можуть займатися своїми справами або перепочити. Фахівці відзначають, що дітям до трьох років батьки мають максимально обмежити час, який ті проводять з гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет. Про рекомендації для більш дорослих вікових категорій читайте у посібнику.
Важливо не давати дитині власний гаджет та не дозволяти переглядати контент соціальних мереж. Для системи – це гаджет повнолітньої людини, отже, дитина буде бачити контент для дорослих.
У посібнику “Батьківські контролі для захисту дитини від онлайн-ризиків” представлені рекомендації з налаштування першого смартфона дитини та розглянуто операційні системи IOS та Windows, браузери Safari та Google Chrome, і налаштування безпеки на відеоплатформах та ігрових консолях.
Інтернет – це окремий всесвіт. Не тільки діти, а й дорослі проводять там більше часу, ніж цього хотілось би. У посібнику ми підіймаємо тему індустрії онлайн-ігор та розглядаємо основні моменти, на які варто звернути увагу батькам, перш ніж надавати дітям доступ до ігор.
Крім того, ми розкриваємо основний термін: онлайн-ігри – вид відеоігор, у які можна грати через інтернет, взаємодіючи з іншими гравцями з різних частин світу в режимі реального часу. Головною відмінністю онлайн-ігор є можливість грати в режимі онлайн, спілкуватися з іншими гравцями, які можуть знаходитись у будь-якій точці світу та бути різного віку, статі тощо.
Щоб дізнатись більше – завантажуйте посібник “Онлайн-ігри”, і ми спробуємо разом розібратись, у що грають діти та про що треба домовитись з дитиною перед тим, як дати їй доступ до нової гри.
Чат-бот для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми
В Україні запустили новий чат-бот від ГО #stop_sexтинг, де можна отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті. В телеграмі шукайте @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота - компанія BotsBand.
Запрошуємо організації, які працюють у сфері захисту та добробуту дітей, до співпраці
Минулого року до співпраці з ГО #stop_sexтинг долучилося понад 35 громадських організацій, гарячих ліній та благодійних фондів.
Ми продовжуємо проводити навчання для організацій, що працюють у сфері захисту дітей. Зацікавленим ГО ми пропонуємо безплатне онлайн-навчання для команди та батьків, з якими працює організація. Навчання буде складатися з двох частин: загальної - для спеціалістів та батьків, яка буде проходити у форматі вебінару про основні ризики для дітей в інтернеті, та спеціальної - для команди організації, яка відбудеться у формі тренінгу.
Мета співпраці - ознайомити команду організації та батьків з основними онлайн-ризиками для дітей, правилами безпечної поведінки в інтернеті, надати рекомендації, куди звертатися за допомогою щодо ризиків, які виникають в інтернеті, а також обговорити основні алгоритми реагування на випадки онлайн-ризиків.
Після проходження навчання передбачена можливість отримання диплома. Для участі у навчанні, будь ласка, заповніть форму реєстрації за посиланням: https://forms.gle/
Тематичний комікс для дітей #Не_ведись про безпеку в інтернеті
Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті, представляє для дітей та підлітків - тематичний комікс #Не_ведись. Комікс було створено з ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня - школярка Кіра - розпочинає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг - читайте в коміксі #Не_ведись.
За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу - застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними мережами: “Працювати над сценарієм та ілюстраціями було вкрай важливою для мене справою, адже я бачила, що серед підлітків є попит на цей контент у тій формі, що буде зрозумілою та близькою для них. Історія Кіри не є унікальним випадком, кожен з нас може так чи інакше опинитися на її місці. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545 (3)”.
Комікс доступний на сайті для батьків, а також на сайті для дітей.
Нагадаємо, що 6 лютого відзначається Міжнародний день безпечного інтернету з метою просування позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Рекомендуємо з цієї нагоди провести уроки для дітей про безпеку в інтернеті. Методологічні розробки для дітей різного віку доступні на сайті. А вже наступного тижня ми анонсуємо спеціальний захід, що відбудеться у вівторок 6 лютого.
Дякуємо за неймовірну роботу, яку ви робите, щоб захистити українських дітей від онлайн-ризиків!
З повагою,
команда громадської організації #stop_sexтинг