Руслан Кравченко: Підтримка ВПО і соцзахист сімей загиблих та учасників бойових дій потребують максимального залучення громад
Руслан Кравченко: Підтримка ВПО і соцзахист сімей загиблих та учасників бойових дій потребують максимального залучення громад
Питання підтримки внутрішньо переміщених осіб, соціального захисту сімей загиблих та учасників бойових дій, підтримки ментального здоровʼя населення потребують максимального залучення громад. Про це повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко під час першого засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення, в якому взяла участь Віцепремʼєр-міністр Ірина Верещук.
Очільник КОВА зазначив, що сьогодні на Київщині зареєстровано понад 330 тис. внутрішньо переміщених осіб. Спільно з міжнародними партнерами створено 94 місця компактного проживання, в тому числі 17 модульних містечок.
Він зауважив, що крім питання забезпечення житлом, ефективна інтеграція та адаптація ВПО залежить від надання якісних соціальних, освітніх послуг, а також доступної медицини.
Крім того, вирішення потребує забезпечення робочими місцями. Наразі на Київщині через службу зайнятості працевлаштовані лише 1,5 тисячі вимушених переселенців.
Не менш важливою для області є організація системи соціального захисту членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій у територіальних громадах.
«Це не має вирішуватися формально. Переконаний, що голови громад зобов’язані знати прізвища цих людей та їхні потреби, щоб особисто все вирішувати в найкоротші терміни», – наголосив Руслан Кравченко.
Значну увагу приділили і ментальному здоров’ю мешканців Київщини. Область активно бере участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яка реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
«Окупація, активні бойові дії на території області, щоденні повітряні тривоги, ракетні обстріли негативно впливають на кожного з нас. За даними фахівців, кожен четвертий українець потребує психологічної підтримки. І це наш обов’язок – допомогти комплексно всім, хто цього потребує», – додав начальник ОВА.
Київщина вже активно працює над необхідними освітніми заходами, соціальним супроводом громадами осіб із ментальними розладами, доступними та якісними медичними послугами.