Циблівська громада

Київська область, Бориспільський район

До Міжнародного дня боротьби за права жінок

До Міжнародного дня боротьби за права жінок ГО #stop_sexтинг нагадує про основні загрози для дівчат в інтернеті. Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. І батьки мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж. Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті. 

Дослідження британської організації Internet Watch Foundation показало, що в 96% (242 808 зображень) матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Війна в Україні ще більше посилила вразливість дівчат. Минулого року понад 200 дівчат віком 10-17 років з України та інших країн стали жертвами кривдника, який брав участь у сексуальному насильстві в інтернеті та продавав контент. Деякі жертви зізналися, що намагалися покінчити життя самогубством через психологічний тиск і вимагання онлайн-злочинців.

Новий сервіс Take It Down допоможе видалити оголені фото з інтернету. Як це працює?

В Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп»  розпочав роботу сервіс Take It Down, що може допомогти зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео, що можуть компрометувати особу віком до 18 років.

Take It Down, створений Національним центром зниклих й експлуатованих дітей США (NCMEC), дозволяє будь-кому анонімно й без завантаження фактичних зображень створити те, що по суті є цифровим відбитком цього зображення. 

Цей відбиток (унікальний набір чисел, який називається «хеш») потрапляє в базу даних, і технічні компанії, які погодилися брати участь у проєкті, видаляють зображення зі своїх сервісів. Все це відбувається без виходу зображення або відео з вашого пристрою та без перегляду його кимось. Лише значення хешу надсилатиметься NCMEC.

На разі платформами-учасниками є Facebook, Instagram, TikTok, Snap. Inc., OnlyFans, Pornhub та інші. Якщо зображення розміщено на іншому сайті або надіслано через зашифровану платформу, його не буде видалено. Якщо оригінальне зображення буде змінене (обрізане чи з емодзі) воно стає новим зображенням і тому потребуватиме нового набору цифр.

Як це працює:

  • Оберіть фото або відео, яке ви хочете хешувати з вашого пристрою та натисніть “Розпочати“ https://tidstart.ncmec.org/case/create?lang=ua-ua .
  • Для фото або відео Take It Down згенерує “хеш” або цифровий відбиток, який може бути використаний для ідентифікації точної копії цього контенту.
  • Ваше фото або відео залишається на вашому пристрої та не завантажується. Значення хешу додається до безпечного списку, який підтримує NCMEC і який ділиться лише з онлайн-платформами, які погодилися використовувати цей список для сканування своїх публічних або незашифрованих вебсайтів та додатків для пошуку значень хешу вашого відвертого контенту.
  • Якщо онлайн-платформа виявить на своєму сервісі фото або відео, яке відповідає значенню хешу, вона вживає заходів для обмеження поширення відвертого контенту.

У онлайн-платформ можуть бути обмежені можливості видалення вмісту, який вже було опубліковано у минулому. Залежно від онлайн-платформи видалення може не здійснюватися миттєво.

Шановні освітяни, ми будемо вам вдячні за поширення інформації про інструмент для видалення контенту Take it Down у чатах класів, соцмережах та сайті шкіл:

Пост для поширення: https://www.facebook.com/stopsextingua/posts/pfbid02LAK5wnwVbjZHnHiLCL9CX5sMSsA1QPCUbfUevgVoY1H6D7WCqj6BKhe6eQGxZGqql

Відео для поширення: https://youtu.be/bzMvciUg6hI?si=HRBScmdJ2BmhSyb7

Новина для публікації на сайті: https://stop-sexting.in.ua/adult/na-96-materialiv-seksualnoho-nasylstva-nad-ditmy-zobrazheni-divchata-servis-take-it-down-dopomozhe-zupynyty-poshyrennia-ta-vydalyty-oholeni-foto-ta-video-v-interneti/

video_preview_d70bf4f839c414844b3446bd5bf8f0d6.jpg

Мультфільм для дітей та підлітків «Секстинг: Що робити?»

#stop_sexтинг підготувала адаптацію мультфільму для дітей та підлітків «Секстинг: Що робити?» від організації Amaze.org.

Залишатися на зв’язку з друзями, сім’єю та знайомими онлайн – це чудово! Але ніщо, що ми робимо в інтернеті, не є насправді приватним, включаючи електронні листи, текстові повідомлення та навіть програми, які ми використовуємо на телефоні. Але хвилюватися не варто: ми самі можемо контролювати, чим ми хочемо ділитися з друзями в інтернеті та світом. Якщо діти будуть знати, як безпечно користуватися соцмережами та інтернетом, вони зможуть себе захистити, тому дивіться новий мультфільм, рекомендуйте його батькам та дітям та навчайтесь нового разом: https://youtu.be/nguRInJHrls?si=l5Sv9TjcvN58ByXi 

Це відео є адаптацією Amaze.org. Усі права належать Amaze.org.

video_preview_5fd0b1ded45a1fb36c69383fad2177d7.jpg

Вакансія на позицію контент-менеджера в ГО #stop_sexтинг

Шукаємо в команду ГО #stop_sexтинг контент-менеджера/ку.

Більшу частину робочого часу ви будете брати участь у розробці контент-плану для різних цільових аудиторій у соцмережах; писати пости, готувати віжуали та анімації для соцмереж; налаштовувати рекламні кампанії в соцмережах; працювати з наповненням сайту; вести співпрацю з міжнародними та українськими партнерами щодо комунікаційних проявів у соцмережах. 

Ключовим для даної вакансії є досвід роботи у сфері SMM, створенні віжуалів та анімацій для ТікТок, володіння англійською не нижче рівня B1. Проживання в Києві, чи Київській області (з можливістю приїжджати раз на тиждень в офіс в Києві) - дуже бажано, але не обов'язково.

Основними посадовими обов’язками буде ведення соцмереж організації, підтримка та розвиток YouTube каналу, ведення сайту та робота в SMM-напрямку. Усі додаткові деталі можна знайти за посиланням: https://forms.gle/4Dvbbqy6qTphdtneA

Новини у світі онлайн-безпеки дітей в інтернеті

Європа: Згідно з дослідженням Internet Watch Foundation, понад 90% зображень сексуального насильства над дітьми створено власноруч

Фонд Internet Watch Foundation заявив, що за 2023 рік виявив самогенерований матеріал про сексуальне насильство над дітьми віком до 10 років, на понад 100 000 веб-сторінок. Тобто злочинці змушують дітей за допомогою шантажу, погроз тощо робити такий контент. Ця цифра на 66% більше, ніж роком раніше. Загалом було підтверджено рекордні 275 655 веб-сторінок, які містять образи сексуального насильства, що на 8% більше, ніж минулого року. 

Британія: Погляд Уповноваженого у справах дітей на штучний інтелект (ШІ)

Ризики використання штучного інтелекту:

  • Кіберзалякування та сексуальні домагання: використання згенерованого штучним інтелектом тексту або зображень для залякування або сексуального домагання над дітьми. 
  • Згенерований матеріал сексуального насильства над дітьми.
  • Дезінформація та шахрайство: використання правдоподібного тексту, згенерованого штучним інтелектом. 
  • Вплив на освіту: використання інструментів штучного інтелекту може підірвати формальні оцінки та, зрештою, негативно вплинути на навчання дітей.
  • Занепокоєння щодо конфіденційності: інструменти штучного інтелекту працюють з великим об’ємом даних, і є негативні наслідки з використання даних дітей і захисту їх конфіденційності. 

Австралія: На 40% зросла кількість повідомлень про кібербулінг над дітьми 

Найпоширеніші наслідки кібербулінгу, про які повідомляє eSafety у 2023 році: неприємні коментарі або серйозні образи; образливі зображення чи відео; підроблені облікові записи; погрози насильства; і небажаний контакт. 66% повідомлень про кібербулінг стосувалися кіберзалякування дівчат і 30% -  хлопчиків.

Україна: Як уберегти дитину від загроз в інтернеті: поради для батьків

Щоб захистити дитину від небезпек, які на неї можуть чекати в мережі, батькам рекомендують:

  • започаткувати традицію снідати та/або вечеряти без гаджетів;
  • проводити один день на тиждень (наприклад, неділю) офлайн (правило має стосуватися не лише дітей, а й дорослих);
  • в ігровій формі встановити спеціальні правила для використання гаджетів у сім’ї й підписати з дитиною “Сімейну угоду”: вказати, де можна використовувати гаджет, як довго можна ним користуватися, де заряджати тощо (приклад такої угоди можна знайти за посиланням);
  • налаштувати профіль дитини так, щоб незнайомі люди не могли їй писати й залишати коментарі;
  • влаштувати спільний перегляд освітніх відео та мультфільмів на YouTube-каналі ГО “#stop_sexтинг”, зокрема, “Хаппі та її суперсила” або адаптацію відео від Amaze.org “Як бути в безпеці в інтернеті?”;
  • провести для дитини в ігровому форматі уроки про безпеку в інтернеті або порекомендувати класним керівникам влаштувати таку виховну годину (методологічні розробки для дітей різного віку доступні тут);

Дякуємо за неймовірну роботу, яку ви робите, щоб захистити українських дітей від онлайн-ризиків!

З повагою,

команда громадської організації #stop_sexтинг

НАШІ КОНТАКТИ:

YouTube Facebook Instagram TikTok Telegram

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь