Циблівська громада

Київська область, Бориспільський район

Як безробітному отримати одноразово допомогу для організації підприємницької діяльності

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений  наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613.

Отримати допомогу можуть громадяни 18-ти років, які стали на облік до центру зайнятості (ЦЗ), але не змогли працевлаштуватися. Тобто, спочатку людину, яка звернулась до ЦЗ, намагаються працевлаштувати. Якщо цього не сталося і людина не змогла отримати бажану роботу, то на восьмий день після звернення вона отримує статус безробітної. Але якщо, навіть за сприяння служби зайнятості, протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за бажанням особи, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності.

Безробітного спершу інформують про можливості служби зайнятості у сприянні започаткуванню власної справи. Далі відбувається співбесіда із “кар’єрним радником”, який допомагає зрозуміти, який вид діяльності особі підходить більше. Для цього вивчається досвід особи, її схильність до тієї чи іншої професії. На цьому етапі, якщо людина бажає, можливий пошук роботи за іншими, аніж першого разу, напрямками. Кар’єрний радник також розробляє “план працевлаштування”, де прописано усі етапи, а також зазначає фахівців, які мають надати людині інформаційну підтримку.

Якщо людина не може працевлаштуватися за жодним із запропонованих напрямків, але хоче спробувати себе у підприємництві, їй можуть запропонувати пройти відповідне навчання (але будьте готові до того що вас почнуть ретельно оцінювати).

В рамках таких курсів навчання (за державний кошт), що тривають щонайменше два тижні, людина отримує базові знання щодо започаткування та ведення бізнесу, ринку праці, актуальну інформацію про “попит/пропозицію” на ринку бізнесу тощо. Та найголовніше, на курсах навчають тому, як правильно підготувати свій бізнес-план. Під час таких навчань запрошуються представники організацій, з якими ЦЗ має договір про співпрацю: передусім це працівники податкової інспекції, банків, бухгалтери, юристи тощо. Фахівці діляться важливою інформацією з майбутніми бізнесменами, відповідно до свого “профілю”. Таким чином, людина навчається та створює бізнес-план. Весь цей  етап зазвичай триває два місяці.

Потім, відбувається 1) засідання комісії щодо розгляду здатності безробітного до організації та ведення підприємницької діяльності та необхідності виплати допомоги по безробіттю одноразово (тобто «Захист бізнес-плану перед комісією») та 2) винесення комісією рекомендацій керівнику центру зайнятості щодо доцільності такої виплати та підготовка протоколу з відповідним висновком.

У разі успішного «захисту» бізнес–плану, керівником центру зайнятості приймається остаточне рішення щодо виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності ( із врахуванням висновків комісії).

Наступний етап це - державна реєстрація безробітного як суб'єкта підприємницької діяльності. Але варто пам’ятати, що у разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи - підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

Далі відбувається підготовка рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, розрахунок та нарахування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, затвердження керівником центру зайнятості добового наказу про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності і ,звісно, виплата та перерахування коштів на особові рахунки безробітного.

 

Якщо виникають додаткові запитання, Ви можете звернутися за безоплатною правовою допомогою до відділу “Переяслав-Хмельницьке бюро правової допомоги” Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Переяслав, вул. Оболонна, 2-в, тел. (04567) 7-10-03.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь