Циблівська громада

Київська область, Бориспільський район

Сплата земельного податку в 2021 р.

Сплата земельного податку в 2021 р.

Громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном мають
сплачувати обов’язкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних
ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони
звільнені від плати за землю. 
Земельний податок (за 2020 рік) у 2021 році мають сплачувати власники земельних
ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи. 
Об'єктами оподаткування земельним податком є:
А) земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
Б) земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Який розмір земельного податку?
Органи місцевого самоврядування самостійно встанoвлюють ставки плати за
землю тa пільги щодо земельного податку, щo сплачується на відповідній території.
Сума земельного податку залежить від нормативної грошової оцінки, яка
проводиться з урахуванням коефіцієнта індексації. Також оподатковуються земельні
ділянки, оцінку яких ще не проведено.
Земельний податок для ділянок, яким проведено оцінку
- не більше 3% від нормативної грошової оцінки;
- для земель загального користування – не більше 1% від нормативної грошової
оцінки;
- для сільсько-господарчих угідь – не менше 0,3% та не більше 1% від нормативної
грошової оцінки;
- для лісових земель – не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки.
Строки сплати земельного податку в 2021 році встановлено наступні:
- громадяни України – протягом 60 діб після отримання податкового повідомлення;
- юридичні особи – щомісяця, протягом 30 календарних днів.
Пільги по сплаті земельного податку
Так, згідно ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку у 2021 році звільняються:
 інваліди першої і другої групи;
 фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 пенсіонери (за віком);
 ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус
ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної
категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання
у межах граничних норм:
 для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд
(присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15
гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
 для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
 для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
 для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи
власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови
передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку
четвертої групи.
Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 статті 281 Податкового Кодексу
України, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така
особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до
контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне
обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися
до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано
таку заяву.
Органи місцевого самоврядування можуть встановлювати й інші пільги.
Відповідальність та звільнення від неї
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання
протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до
відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку
сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми
податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати
суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Податковим кодексом за
несвоєчасну сплату податкового зобов’язання, у разі якщо контролюючий орган не
надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у встановлені
строки (ст. 287 ПКУ).
У разі виникнення додаткових запитаннь, Ви можете звернутися за
безоплатною правовою допомогою до відділу “Переяслав-Хмельницьке бюро
правової допомоги” Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної
правової допомоги за адресою: м. Переяслав, вул. Оболонна, 2-в, тел. (04567) 7-10-03.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь