Запрошуємо на вебінар "Онлайн-ігри. Що треба знати батькам"
Запрошуємо на вебінар "Онлайн-ігри. Що треба знати батькам"
Команда громадської організації #stop_sexтинг запрошує батьків та освітян взяти участь у вебінарі на тему: "Онлайн-ігри. Що треба знати батькам", що відбудеться у YouTube 6 грудня о 19:00. Під час навчання ми розкажемо про те, що таке онлайн-ігри, які є переваги та недоліки онлайн-ігор, як зрозуміти, чи підходить дитині певна гра, які є загрози під час онлайн-ігор та як спілкуватися з дітьми на цю тему. Крім того, під час вебінару спеціалісти представлять посібник для батьків: "Що треба знати про онлайн-ігри".
Щоб зареєструватись та відвідати вебінар, заповніть цю анкету.
Шановні освітяни, ми будемо вам неймовірно вдячні, якщо ви зможете поширити цю інформацію серед батьків у чатах та месенджерах!
Нагадаємо, що минулого місяця ми провели вебінар "Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах" та представили посібник «Соціальні мережі і дитина», в якому описуються основні налаштування, переваги та недоліки популярних соцмереж.
Корисні гайди для батьків
Громадська організація #stop_sexтинг запустила серію корисних гайдів для батьків, що охоплюють теми онлайн-ігор та стрімів, загроз під час онлайн-ігор, ігрові консолі, екранний час та витрати онлайн.
Навчання для громадських організацій
#stop_sexтинг запрошує громадські організації, що працюють заради добробуту дітей, до співпраці!
Ми пропонуємо організаціям безплатне онлайн-навчання для команди та батьків дітей, з якими працює організація. Навчання буде складатися з двох частин: загальної для спеціалістів та батьків, яка буде проходити у форматі вебінару про основні ризики для дітей в інтернеті, та спеціальної для команди організації, яка буде відбуватися у форматі тренінгу. Для співпраці, будь ласка, заповніть форму реєстрації за посиланням: https://forms.gle/2oFLWVqH93nHQtg58
Цього місяця ми вже провели навчання для 150 спеціалістів: операторів Урядового контакт центру, громадської організації Ла Страда та волонтерської організації Пласт. Дуже дякуємо колегам за співпрацю!
Місяць кібербезпеки зі Службою якості освіти
Громадська організація #stop_sexтинг та Державна служба якості освіти в рамках багаторічної співпраці провели вебінар "Онлайн-ризики. Терміни. Алгоритми. Профілактика" до місяця кібербезпеки для 10 000 спеціалістів.
В Україні 96 % дітей від 10 років активно користуються інтернетом вдома і в школі. І майже щодня близько 15 % дітей бачать матеріали із насильством чи сексуалізований контент. Але це не означає, що дітям треба заборонити інтернет. Потрібно навчитися реагувати на онлайн-ризики та вчасно запобігати кібербулінгу, шахрайству чи секстингу. І школи відіграють ключову роль у створенні безпечного онлайн-середовища для молоді.
Подкаст для батьків “Хороших батьків не блокують”
#stop_sexтинг завершив цикл подкасту “Хороших батьків не блокують”, який вже прослухало понад 105 000 слухачів. Мета подкасту - полегшити життя батькам та дати відповіді на найпоширеніші запитання про безпеку дітей в інтернеті. Цього місяця ми говорили про таке: чи нормально, коли батьки активно діляться фото та відео дитини в соцмережах (Епізод 8), що робити, якщо дитину переслідують в інтернеті (Епізод 9), про життя дітей у світі онлайн-ігор (Епізод 10). А всі 10 епізодів можна послухати тут.
Новий мультфільм про сексторшен
Сексторшен, який іноді називають "шантажем" в інтернеті - це коли людина погрожує поширити відверті (оголені або сексуальні) зображення, приватну або конфіденційну інформацію в інтернеті, або погрожує завдати комусь шкоди, якщо людина не виконає вимог злочинця.
Як пояснити дітям це явище та в чому його небезпека? Дивіться українську адаптацію відео «Сексторшн: Примус і шантаж онлайн». Анімація пояснює яким чином злочинці можуть входити в довіру дітей, як їх можна розпізнати та що варто та не варто робити, якщо дитина вже потрапила у важку ситуацію.
Щиро дякуємо організації Amaze.org за співпрацю! Радіємо мати можливість робити інтернет безпечнішим разом з організаціями з усього світу!
Мультфільм “Хаппі та її суперсила” на стрімінговому
Відтепер мультфільм «Хаппі та її суперсила» за мотивами книги дитячої письменниці Іри Бови стають ще більш доступними до перегляду на медіасервісі Sweet.TV.
Цей мультфільм навчає безпечного використання інтернету дітьми до десяти років на прикладі черепашки, на ім'я Хаппі. Героїня ходить до молодшої школи та, як багато її однолітків, любить проводити час у гаджетах. Якось у соцмережі їй надходить запит у друзі. Хаппі вирішує прийняти його і починає спілкуватися з незнайомцем Трітоном - а що було далі, дізнайтесь переглянув мультфільм.
Мультфільм доступний також на YouTube: українською та англійською.